Vyrábame väzníkové krovy

dodávame strechy na kľúč

 +421918490990, +421904536141

  rýchla cenová ponuka

 

> Letnáá akcia 2024 je tu!

Je hneď niekoľko dôvodov, prečo je väzníkový krov výhodnejší ako klasický. Sami sa pozrite ...

 

Povedali o nás...                      Prezrieť referencie...                  Potrebujem cenovú ponuku...


 

 

Hlavná výhoda priehradových väzníkov oproti klasickému krovu je v tom, že väzníková strecha nepotrebuje podperu (nosný múr) vo vnútri stavby. Celá záťaž je iba na obvodovom murive. Hovoríme pritom o vzdialenosti medzi múrmi alebo nosnými stenami až do 30 metrov!

 

Bežný rodinný dom je oveľa menší a vzdialenosť medzi podperami je okolo 9 - 14 metrov. Podmienky pre použitie väzníkového krovu sú teda ideálne.

 

Ak sa na tento fakt pozrieme podrobnejšie, zistíme, že použitie väzníkovej strechy má viacero výhod. Prelínajú sa pritom úspora času a peňazí.

KLIK HERE

Potrebujem ponuku "strechy na kľúč"

 

Tu sú niektoré dôvody obrovskej výhodnosti väzníkovej strechy.

 

1. Strecha z väzníkov a strop v jednom.

Áno je to tak. Osadením väzníkovej strechy máme zároveň namontovanú aj nosnú konštrukciu pre strop v celom dome. Použitím väzníkov vznikne teda úspora peňazí a samozrejme aj času pri výstavbe domu.

Priehradový drevený väzník má hornú a dolnú pásnicu, ktoré sú pevne spojené výplňovou konštrukciou väzníka. Horná pásnica je v sklone strechy a spodná je vodorovná. Na ňu sa potom upevní strop.

 

2. Veľký úložný priestor, alebo obytné podkrovie vďaka použitiu väzníkovej strechy.

Zopár ľudí má ukotvený mýtus o tom, že väzníky nemôžu mať úložný priestor. Avšak pravda je taká, že takmer do každej konštrukcie vždy zakomponujeme úložný priestor. Pozrite si našu realizáciu bungalovu v Župčanoch s valbovou strechou. Je tam obrovský úložný priestor s rozmermi 2,5 x 6m čo je až 15 m2.

Podkrovné väzníky sú obzvlášť výhodným riešením pre domy s obytným podkrovím. Všetky výhody väzníkov ostanú pritom nedotknuté.

 

3. Zníženie nákladov na základovú dosku.

Už sme si vysvetlili, že strecha z väzníkov nepotrebuje podperu pomocou nosného muriva alebo stĺpu vo vnútri stavby. Máme teda v dome iba nenosné priečky pod ktoré nemusíme robiť základové pásy z betónu. No a menej základových pásov znamená, že menej zaplatíme za výkopové práce aj za betón.

 

4. Zväčšenie obytnej plochy domu na menšom priestore (pozemku).

Keďže nepotrebujeme nosné priečky vo vnútri domu, použijeme na oddelenie jednotlivých izieb oveľa tenšie priečkové murivo. Ak obvodové murivo má hrúbku 350 mm a priečka iba 150 mm tak na každom dĺžkovom metri nosnej priečky v dome získame až 0,2 m2. Pri dĺžke nosných priečok 20 m to budú 4 m2. To je priestor s rozmermi 2 x 2metre.

Máme teda za nižšiu cenu väčší dom vďaka streche z väzníkov.

KLIK HERE

Potrebujem ponuku "strechy na kľúč"

 

5. Úspora času.

Montáž konštrukcie väzníkovej strechy na dom trvá približne jeden až dva dni podľa zložitosti tvaru väzníkov. Oproti klasickému krovu, kde to trvá niekoľko dní je to "závratná" rýchlosť. Chcete bývať vo svojom dome skôr, alebo až potom?

 

6. Úspora peňazí.

Väzníkový krov sa montuje kratšie a preto je výhodnejší. Na väzníky sa spotrebuje menej dreva, čo má tiež vplyv na cenu. Strechári a pokrývači strávia na streche menej času a preto účtujú menej peňazí.

Užšie murivo je samozrejme lacnejšie ako nosné. Takto by sme mohli pokračovať ďalej.

 
7. Nízky sklon = menej strešnej krytiny.

Väzníkovú strechu je možné navrhnúť s malým, alebo skoro žiadnym sklonom. To má za následok, že plocha, na ktorej je strešná krytina, je menšia oproti tej istej streche s väčším sklonom. Šetríte teda peniaze.

Plochá strecha z väzníkov je taktiež výborné riešenie. A k tomu aj moderné a pekné.


 

 

 

Navrhneme väzníkovú strechu aj pre Vás.

 

 

 

Odošlite kontaktný formulár s Vašimi údajmi a naši odborníci začnú pracovať na Vašom návrhu už dnes.

 

Odošlite váš dopyt pre vytvorenie ponuky. Môžte priložiť aj súbory.

Toto sme práve dokončili

Väzníkový krov na MŠ Holčíkovce

Holčíkovce

Prezrieť referenciu
Holčíkovce_01_krovy_strechy_väzníky_priehradové_drevené_výroba_montáž_rodinný_dom_preprava_nadrozmer_hydraulická_ruka_02.jpg

Valbová väzníková strecha s úložným priestorom na rodinný dom v Kružlove

Kružlov

Prezrieť referenciu
Titul2_Kružlov_01_krovy_strechy_väzníky_priehradové_drevené_výroba_montáž_rodinný_dom_preprava_nadrozmer_hydraulická_ruka_06.jpg

Väzníkový krov na rodinný dom v obci Beloveža

Beloveža

Prezrieť referenciu
Titul02_Beloveža_02_krovy_strechy_väzníky_priehradové_drevené_výroba_montáž_rodinný_dom_preprava_nadrozmer_hydraulická_ruka_02.jpg

Valbová strecha na rodinný dom v Bardejovských Kúpeľoch

Bardejovské Kúpele

Prezrieť referenciu
Titul2_Bardejovské_Kúpele_01_krovy_strechy_väzníky_priehradové_drevené_výroba_montáž_rodinný_dom_preprava_nadrozmer_hydraulická_ruka_04.jpg

Valbová väzníková strecha z priehradových väzníkov na rodinný dom

Vyšná Kamenica

Prezrieť referenciu
Titul2_Vyšná_Kamenica_01_krovy_strechy_väzníky_priehradové_drevené_výroba_montáž_rodinný_dom_preprava_nadrozmer_hydraulická_ruka_03.jpg

Drevený väzníkový krov na rodinnom dome v obci Zemplínska Široká

Zemplínska Široká

Prezrieť referenciu
Titul2_Zemplínska_Široká_01_krovy_strechy_väzníky_priehradové_drevené_výroba_montáž_rodinný_dom_preprava_nadrozmer_hydraulická_ruka_07.jpg

Rekonštrukcia polyfunkčného domu v Pečovskej Novej Vsi

Pečovská Nová Ves

Prezrieť referenciu
Tiul_PečovskáNováVes_01_krovy_strechy_väzníky_priehradové_drevené_výroba_montáž_rodinný_dom_preprava_nadrozmer_hydraulická_ruka_17.jpg

Sedlová strecha z priehradových väzníkov na objekt "cukrárenská výroba" na Bardejovskej zábave.

Bardejovská Zábava pri Bardejove

Prezrieť referenciu
Titul_Bardejovská_Zábava_01_krovy_strechy_väzníky_priehradové_drevené_výroba_montáž_rodinný_dom_preprava_nadrozmer_hydraulická_ruka_12.jpg
Volajte +421 918 490 990
Táto stránka používa súbory cookies, používaním stránok súhlasíte s ich využívaním. OK